• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Projekt „Wracamy do korzeni”

Paulina Łaga z kl. II d i Roksana Białek z kl. I b uczestniczyły w projekcie „Wracamy do korzeni”. Projekt ten wpisuje się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości nie tylko w naszej Ojczyźnie, ale i na ziemiach II Rzeczpospolitej. Twórcami projektu są ks. Łukasz Bikun – opiekun Duszpasterstwa Akademickiego w Słupsku - oraz pani Joanna Janusiak. Jego realizacja obejmuje przygotowanie inscenizacji sztuki S. Mrożka „Na pełnym morzu”, panelu dyskusyjnego lub prelekcji o wolności i dialogu oraz koncert pieśni patriotycznych. Całość adresowana jest do Polaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Koncert to oczywiście zadanie Pauliny i Roksany, które również zajęły się oprawa muzyczną spektaklu.

Od 4 do 9 czerwca nasze uczennice wraz ze studentami i opiekunami pokonały ponad 2600 km, występując w Wilnie, Nowogródku i Lwowie. W Wilnie program obejrzeli uczniowie polskiej Szkoły im. Szymona Konarskiego, w Nowogródku w nowej, pachnącej jeszcze farbą świetlicy parafialnej kościoła farnego mieszkańcy miasta, natomiast we Lwowie w Galerii „Własna Strzecha” wraz z lwowianami spektakl obejrzeli pracownicy polskiego konsulatu na Ukrainie. Wzruszeń po obu stronach było niemało, zwłaszcza wizyta we Lwowie głęboko zapadła w serca – czekano na spotkanie półtorej godziny, gdyż z powodu trudności na granicy białorusko-ukraińskiej niemożliwym było dotrzeć na czas. Ten czas właśnie był jedynym minusem wyprawy – bardzo chciałoby się dłużej tam zostać. Do Lwowa wrócić trzeba na pewno. Nie dane nam było przejść śladami Zbigniewa Herberta! Tak więc następny projekt – może lwowski?...

https://koszalin.gosc.pl/doc/4812866.Wracamy-do-korzeni

 

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.