• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Wakacyjne występy uczniów V LO

Mimo wakacji uczniowie VLO aktywnie uczestniczyli w życiu naszej lokalnej społeczności - swoimi występami uświetnili trzy uroczystości.

18 lipca Paulina Łaga, Roksana Białek, Kinga Łozińska i Ringo Todorović oraz nasza absolwentka Wiktoria Brych wystąpili w Teatrze Nowym w koncercie z okazji 80. urodzin księdza prałata Jana Giriatowicza. Na uroczystą Mszę św. w kościele św. Jacka, a potem na koncert i urodzinowy bankiet w teatrze przybyło nie tylko wielu mieszkańców Słupska, ale również ks. bp Edward Dajczak, ks. bp Paweł Cieślik, w teatrze życzenia złożył prezydent Robert Biedroń oraz przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści i wielu innych gości. Ks. Giriatowicz jest od lat wielkim przyjacielem V LO, uczestniczył w organizowanych przez nas imprezach historyczno - patriotycznych, niejednokrotnie wspomagał uczniowskie inicjatywy. Nie mogło więc zabraknąć skromnego daru naszych wdzięcznych serc.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był po raz pierwszy zorganizowany przed tradycyjną już w Słupsku rekonstrukcją wybuchu Powstania Warszawskiego koncert piosenek powstańczych i partyzanckich. W koncercie tym wystąpili: Paulina Łaga, Natalia Adamkiewicz, Roksana Białek i Ringo Todorović.

Wakacyjna przygoda z piosenką zakończyła się koncertem pieśni i piosenek patriotycznych w wigilię Dnia Wojska Polskiego - 14 sierpnia - w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Tu wystąpili Paulina Łaga, Natalia Adamkiewicz, Wiktoria Brych i Ringo Todorović. Występ młodych wokalistów zrobił duże wrażenie na słuchaczach, docenili oni nie tylko wykonanie, ale oryginalny, niestandardowy repertuar.

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.