• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Wykład dr Joanny Jurgała-Jureczka

1 października gościliśmy w naszej szkole dr Joannę Jurgała-Jureczka. Pani Joanna z wykształcenia jest historykiem literatury, autorką zbeletryzowanych biografii, opracowań dotyczących przede wszystkim okres XX-lecia międzywojennego i czasów PRL. W kręgu zainteresowań pisarki znajdują się przede wszystkim twórcy pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego, a zwłaszcza Zofia Kossak-Szczucka i Gustaw Morcinek.

Spotkanie z maturzystami V LO dotyczyło życia i twórczości Zofii Kossak, o której pani Joanna opowiadał z niesamowita pasją. Biografia autorki „Z otchłani” nie ma przed panią Jurgała-Jureczka żadnych tajemnic. Uczniowie nie mieli świadomości, jak zawiłe były losy Zofii Kossak i jakie miała koneksje rodzinne. Szczególną uwagę w swej prelekcji, bogato ilustrowanej fotografiami, pani doktor poświęciła pracy konspiracyjnej, uwięzieniu na Pawiaku, a potem w Auschwitz Birkenau.

Po południu spotkanie z panią dr Joanną Jurgała-Jureczka w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Dąbrowskiej, poprowadziła pani Joanna Janusiak.

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.