• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Zbiórka książek dla polskich uczniów na Litwie

W czerwcu, realizując projekt „Wracamy do korzeni”, nawiązaliśmy współpracę z polską Szkołą im. Szymona Konarskiego w Wilnie. Polskie dzieci na Litwie mają swoje szkoły, mogą uczyć się języka ojczystego, mają podręczniki, lektury, ale przyznały, że brakuje im współczesnej literatury dla młodzieży. Nam dwa razy powtarzać nie trzeba. We wrześniu ogłosiliśmy akcję zbierania takiej literatury – w ciągu dwóch tygodni zebraliśmy dziesięć kartonów. Dzięki uprzejmości pani Krystyny Popiel z NOT w sobotę, 29 września, książki nie tylko dotarły do Wilna, ale zostały uroczyście wręczone na jubileuszowej gali Związku Polaków na Litwie w Domu Polskim. Dyrektor szkoły, pan Walery Jagliński, przysłał nam piękne podziękowania i życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca dalej będzie się rozwijać. No i że utrafiliśmy w gusta czytelnicze młodych wilnian J

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.