• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

ROK ZBIGNIEWA HERBERTA 2018 – OBCHODY DNIA PATRONA

W 2018 roku minęło dwadzieścia lat od śmierci Zbigniewa Herberta. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta, podkreślając w ten sposób wyjątkowe miejsce Poety wśród uznanych twórców polskich i europejskich.

My również uczciliśmy pamięć Z. Herberta, uroczyście obchodząc Dzień Patrona. 26 października odbył się apel szkolny, w czasie którego uczniowie mieli okazję wysłuchać  utworów Z. Herberta w niezwykłym wykonaniu swoich utalentowanych kolegów.

Obejrzeli prezentację dotyczącą najważniejszych wydarzeń z życia Poety. Prowadzący przedstawili relację z XX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół w Gdańsku, w którym uczestniczyła delegacja naszej szkoły. Następnie wystąpiły recytatorki, które reprezentowały V LO w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie „Herbertiada”. W czasie apelu zostały wręczone dyplomy laureatom szkolnego konkursu literackiego.

I miejsce zajęła Karolina Gańska z kl. I b, II miejsce – Kornelia Fudala z III b, III miejsce – Michał Andrzejewski z II d. Gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wartościowe prace.

Opiekunowie: p. Jolanta Jedlińska i Joanna Michałowska

 

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.