• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Koncert „Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku

,,Wartość walki nie tkwi w szansach zwycięstwa sprawy, w imię której się ją podjęło, ale w wartościach tej sprawy."

 - słowa Henryka Elzenberga były w V LO mottem tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamięć Niezłomnych uczciliśmy koncertem w wykonaniu uczniów naszej szkoły – solistów: Roksany Białek, Konrada Kowalskiego, Kingi Łozińskiej, Kai Goleń, Natalii Adamkiewicz, Pauliny Łaga i Ringo Todorovića, chóru oraz absolwentki Wiktorii Brych. Aranżacje i oprawa muzyczna to dzieło Michała Krawczuna, Mateusza Kielara i nieocenionego Pana Tadeusza Picza. Piosenki, zarówno te partyzanckie, jaki i współczesne poświęcone Niezłomnym, ilustrowały filmy i zdjęcia z prezentacji przygotowanej przez Michała Chmielowca. Całość prowadzili Marcelina Pokuć, Miłosz Makowski i Oliwier Jakubowski, nad wszystkim czuwała p. Joanna Janusiak przy wsparciu p. Wojciecha Gajewskiego.

Koncert był niecodzienną, muzyczną lekcją historii, w której uczestniczyli nie tylko uczniowie V LO. 28 lutego o godz. 16.30 wysłuchali jej mieszkańcy Słupska. 6 marca nasi artyści powtórzyli swój występ w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Grodzkiej. Wzruszyła wszystkich miła starsza pani, która ze łzami w oczach i bukietem biało-czerwonych kwiatów dziękowała młodzieży. Dla takich chwil warto poświęcać swój czas…

 

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.