• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Rzym - pielgrzymka maturzystów

Wiosną co roku maturzyści V LO pielgrzymują na Jasną Górę. W tym roku ta tradycja uległa pewnej modyfikacji – już pod koniec listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły udali się na pielgrzymkę, ale... do Włoch. Po zwiedzeniu Werony - miasta kochanków z dramatu Szekspira, spacerze śladami św. Franciszka w Asyżu (i kontemplacji niesamowitych fresków w bazylice)  zgłębili historię rodaków poległych na Monte Cassino i oddali im hołd. Następne dni spędzili na podziwianiu antycznej, jak i tej nowożytnej architektury Rzymu. Przy grobie Jana Pawła II ks. Piotr odprawił Mszę św. w intencji maturzystów, również tych, którym nie było dane przyjechać do Wiecznego Miasta. Niezapomnianych przeżyć dostarczyło spotkanie z papieżem Franciszkiem. Nasi licealiści zwiedzili pozostałości kultury starożytnego Rzymu, w tym Koloseum. Niestety, walki gladiatorów nie dane im było zobaczyć. Katakumby św. Kaliksta i kościółek Quo vadis przypomniały bohaterów Sienkiewiczowskiej powieści. Florencja, słynąca z bycia skarbnicą średniowiecznej Europy, także wywarła na nich ogromne wrażenie, tu  nasi pielgrzymi przypomnieli sobie „Boską komedię” Dantego. Ostatnim punktem programu było muzeum Ferrari, w którym poznali historię tego prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Niektórzy nawet pomknęli pięknym czerwonym ferrari ulicami miasta!.

Tegoroczna pielgrzymka okazała się też dobrą powtórką do matury – i z historii, i z literatury  J

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.