• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2019-2020) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2019-2020) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2019-2020) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2019-2020) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Home

Literackie sukcesy naszych uczniów!

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań całorocznej działalności, również tej pozalekcyjnej. Nasi uczniowie brali udział w wielu różnych konkursach, w tym literackich.  27 maja w Teatrze Nowym wręczono nagrody laureatom XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Po raz trzeci laureatką została Kasia Szczęsna z kl. III d (już absolwentka). Nagrodę z rąk Ewy Chotomskiej i Barbary Kosmowskiej otrzymał również Hubert Segentowski z kl. I b.

28 maja w Sali Senatu Akademii Pomorskiej podsumowano konkurs „nAPisz baśń na audiobooka”. To wyjątkowy konkurs – baśnie napisane przez młodzież będą opracowane muzycznie, nagrane w studiu Radia Gdańsk na płyty, które z kolei staną się cegiełkami na budowę szkoły dla dzieci w Kenii. Inicjatorem projektu jest Duszpasterstwo Akademickie działające przy Akademii Pomorskiej, wspiera go Akademia Pomorska, nad stroną aktorską czuwa pan Igor Chmielnik, znany i lubiany aktor Teatru Nowego w Słupsku. Wśród siedmiu wybranych baśni znalazły się aż trzy teksty naszych uczniów: Magdy Sobierajskiej z kl. III b, Kasi Szczęsnej z kl. III d oraz Rozalii Tłuścik z kl. I d. Nagrody laureatom wręczyła pani prorektor Danuta Gierczyńska i opiekun DA ks. Łukasz Bikun.

Trzeci konkurs wymagał nie tylko sprawności pióra, ale i poetyckiej wrażliwości. 10 czerwca w Gdańsku nagrodę odbierze Kasia Szczęsna z kl. III d – laureatka konkursu „Interpretacja jednego wiersza”!

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Copyright © 2019. V LO w Słupsku Rights Reserved.