• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2021-2022) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2021-2022) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2021-2022) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2021-2022) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Home

Poznaj Polskę

Cudze chwalicie, swego nie znacie… Uczniowie V LO postanowili więc poznać – na początek swoją stolicę, a to dzięki projektowi „Poznaj Polskę”.

Trzy dni to niewiele, staraliśmy się wykorzystać je maksymalnie. Pierwszy dzień wypełniła nam lekcja historii w Żydowskim Instytucie Historycznym i dłuuuuuuuugi spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i Nowym świecie – mnóstwo wiedzy o Warszawie wczoraj i dziś w naprawdę ciekawym przekazie pani Małgosi. Polecamy ją kolejnym grupom wycieczkowym do stolicy J. Zimno nie ostudziło naszej ochoty do realizacji kolejnych punktów programu.

Kolejny dzień – X Pawilon Cytadeli. Nie ma to jak poznać coś siłą i mocą własnych nóg. Budowa Muzeum Historii Polski sprawiła, że… cały obiekt obeszliśmy dookoła, by trafić w końcu do bramy (właściwie bramki) wejściowej. Raptem 45 minut intensywnego marszu J To muzeum zrobiło na nas szczególne wrażenie, zwłaszcza galeria obrazów A. Sochaczewskiego. No i niesamowici przewodnicy, którzy uświadomili nam ogrom cierpienia zesłanych na Syberię uczestników Powstania Styczniowego. Ważna dla nas była wizyta na  Powązkach i hołd oddany Zbigniewowi Herbertowi. Zwieńczenie etapu edukacyjnego to Muzeum Niepodległości. Wieczorem obowiązkowo – Złote Tarasy!

Ostatni dzień nie mniej intensywny – zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Dwie godziny to naprawdę  niewiele, by dokładnie zajrzeć w każdy zakamarek tego niesamowitego miejsca pamięci. Cmentarz Powstańców i pomnik Poległych Niepokonanych, upamiętniający ponad sto tysięcy pochowanych tam powstańców i mieszkańców Warszawy był dopełnieniem dzisiejszej lekcji o Powstaniu Warszawskim i jego bohaterach. W drodze powrotnej – Palmiry, kolejne miejsce pamięci o pomordowanych przez Niemców cywilach. Tu również należą się słowa podziękowania przewodnikowi, który potrafił zainteresować nawet najbardziej zmęczonych…

Wróciliśmy z niedosytem. Tyle jeszcze zostało miejsc przez nas nieodkrytych…

Grupa młodzieży stoi na placu w Warszawie. W tle widać szereg kamienic.Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz projektu Poznaj Polskę.

 

Grupa uczniów w maseczkach stoi na schodach.Uczeń i uczennica stoją przy replice munduru.Pani Dyrektor z grupą uczniów składa wieniec na grobie.Uczniowie stoją przy ścianie.Grupa uczniów w herbaciarni czekają w kolejce, żeby złożyć zamówienie.Grupa uczniów z nauczycielem stoją na placu.Grupa uczniów idzie przez plac.

Copyright © 2022. V LO w Słupsku Rights Reserved.