• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  POLITECHNICZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: matematyki, fizyki, informatyki. Innowacje pedagogiczne: · „Matematyka wyższa”, · „Rysunek techniczny w AutoCAD” · „Robotyka”, ·„Retoryka”.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  HUMANISTYCZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacje pedagogiczne: · „Filozofia elementy”, · „Matplan – planowanie matematyczne”.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C, E
  EUROPEJSKA (64 miejsca) Z rozszerzonym programem: geografii, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Edukacja europejska”, · „Elementy realioznawstwa krajów angielskiego obszaru językowego”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  MEDYCZNO-PRZYRODNICZA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: biologii, chemii, język angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Język łaciński dla przyrodników”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”, · „Widzę, słyszę i poznaję”.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Home

Konkurs "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych"

W piątek 25 marca 2022 r.  w naszej szkole odbył się I międzyszkolny konkurs  "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych". W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych SP nr 2 w Słupsku, SP nr 3 w Słupsku, SP we Wrześciu oraz SP w Redzikowie.

Skąd pomysł konkursu? Matematyka od dawna uważana jest za królową nauk a rozwijanie uzdolnień matematycznych przynosi wymierne efekty w różnych dziedzinach życia. Przez organizację tego przedsięwzięcia chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie umiejętności matematycznych w przedmiotach przyrodniczych. Potwierdzamy jednocześnie, że żadna nauka nie rozwija się  w oderwaniu od innych i jak istotna jest interdyscyplinarność.

Przewodniczącym komisji był  Dyrektor Instytutu Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku Pan dr Stanisław Kowalczyk. W skład komisji wchodzili ponadto: nauczyciel biologii V LO Pani Karina Krajewska, nauczyciel fizyki V LO Pan Przemysław Kasprowicz oraz nauczyciel biologii i chemii V LO Pan Tomasz Surowiec. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie siedzą w ławkach i rozwiązują zadania konkursowe.Wręczenie przez komisję konkursową dyplomów i nagród uczniom, którzy zajęli miejsca I, II, III.

 

 

Copyright © 2022. V LO w Słupsku Rights Reserved.