• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
    Klasa Ia (2021-2022) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
  • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
    Klasa Ib (2021-2022) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
  • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
    Klasa Ic (2021-2022) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
  • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
    Klasa I D (2021-2022) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
  • 5 Nasza szkoła
    Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

News 2017_18

Sportowe sukcesy naszych uczniów!

W dniu 12 października 2020 w Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, zajmując II miejsce (chłopcy) oraz III miejsce (dziewczęta). Zawody rozgrywane były w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. 
 
Nasze brązowe medalistki:
1. Wiktoria Pańka
2.Weronika Maciejewska
3. Weronika Szmigiero
4. Laura Starczewska
5. Ola Marglarczyk
6. Julia Podpłońska
 
Nasi srebrni medaliści:
1. Antoni Gulbiński
2. Maciej Kowalczyk
3. Szymon Sikora
4. Kamil Kuczerowski
5. Antoni Borecki
6. Jan Hołowienko
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bieg z Herbertem

2 października, wzorem lat ubiegłych, katedra Wychowania Fizycznego V LO zorganizowała kolejną edycję Biegu z Herbertem. Na trasie wyznaczonej w Parku Kultury i Wypoczynku nasi uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców. W imprezie prowadzonej przez DJ'a Wojciecha Roszkowskiego udział wzięli zawodnicy z klas pierwszych i drugich.

Po podliczeniu wyników pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Aleksandra Marglarczyk z klasy I D. Wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Adam Kosna z klasy II GC.

Zwycięska czwórka wygląda następująco:

DZIEWCZĘTA
1. Aleksandra Marglarczyk - I D
2. Weronika Maciejewska - II C
3. Adrianna Piorunowska - I C
4. Laura Starczewska - I B
 
CHŁOPCY
1. Adam Kosna - II GC
2. Szymon Sikora - II A
3. Damian Każanowski - I A
4. Cyprian Weiland - I C
 
Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesów za rok.

Czytaj więcej: Bieg z Herbertem

SOM - wracamy z kompletem medali!

23.09.2020 r. w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży w Parku Kultury i Wypoczynku odbyły się drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Nasze biegaczki były tego dnia zdecydowanie najlepsze, zdobywając złoty i srebrny medal, dodatkowo wygrywając klasyfikację ogólną.
 
Oto nasze zwyciężczynie:
 
Kasia Nowakowska (złoty medal), Ania Stodoła(srebrny medal), Wiktoria Pańka, Ada Litwin, Amelia Drużba, Weronika Maciejewska.
 
Po sukcesie dziewczyn przyszedł czas na chłopców. Mimo osłabienia kadry biegaczy, naszym liderom udało się zająć 3, 6 oraz 10 miejsce czyli znów wróciliśmy z medalem, tym razem brązowym.
 
Oto nasi reprezentanci:
 
Jan Hołowienko (brązowy medal), Antoni Gulbiński, Adam Kosna, Szymon Sikora, Maciej Piątkowski, Eryk Świtalski, rezerwowy Tomasz Parzych.
 
Gratulacje dla medalistów!!
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Uczniowie!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 roku,

ale w innej formule niż w latach poprzednich.

 

KLASY I na godz. 10:00 - spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Klasa IA - mgr Przemysław Kasprowicz - sala 17 (I piętro)
Klasa IB - mgr Jolanta Jedlińska - sala 1 (parter)
Klasa IC - mgr Katarzyna Góra - sala 8 (parter)
Klasa ID - mgr Tomasz Surowiec - sala 37 (II piętro)

KLASY II na godz. 10:30 - spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Klasa IIA - mgr Jolanta Żeromska - sala 11 
Klasa IIB - mgr Joanna Michałowska - sala 33
Klasa IIC - Urszula Hilarecka - sala 24
Klasa IID - Marzenna Brzezińska - sala 7

Klasa IIGA - mgr Agnieszka Dacków - sala 24
Klasa IIGB - mgr Joanna Janusiak - sala 4
Klasa IIGC - mgr Piotr Sulik - sala 12
Klasa IIGD - mgr Dorota Radzikowska - sala 20

KLASY IIIA i  IIIB na godz. 11:30 - spotkają się z dyrekcją szkoły w sali gimnastycznej, a następnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Klasa IIIA - mgr Małgorzata Maksimowicz- sala 32
Klasa IIIB - mgr Izabela Ledeman - sala 1

KLASY IIIC i IIID na godz. 11:30 - spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych, a następnie z dyrekcją w sali gimnastycznej.

Klasa IIIC - mgr Wojciech Gajewski - sala 18
Klasa IIId - mgr Żaneta Obolewicz- sala 22

 

O godz. 9:00 odbędzie się Msza Święta dla wszystkich chętnych uczniów w Kościele NMP Królowej Rożańca Św. w Słupsku.

 

Pamiętajcie o konieczności zakrywania ust i nosa, zachowywaniu dystansu społecznego - w miarę możliwości oraz o obowiązkowej dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły.

 

 

Copyright © 2021. V LO w Słupsku Rights Reserved.