• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  POLITECHNICZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: matematyki, fizyki, informatyki. Innowacje pedagogiczne: · „Matematyka wyższa”, · „Rysunek techniczny w AutoCAD” · „Robotyka”, ·„Retoryka”.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  HUMANISTYCZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacje pedagogiczne: · „Filozofia elementy”, · „Matplan – planowanie matematyczne”.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C, E
  EUROPEJSKA (64 miejsca) Z rozszerzonym programem: geografii, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Edukacja europejska”, · „Elementy realioznawstwa krajów angielskiego obszaru językowego”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  MEDYCZNO-PRZYRODNICZA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: biologii, chemii, język angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Język łaciński dla przyrodników”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”, · „Widzę, słyszę i poznaję”.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Home

Dzień bogaty w chwile zwane momentami

    W dniach 18-22 maja br. odbyła się już XXII Pomorska Wiosna Literacka organizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „VOLUMIN”.

Jest to cykl spotkań autorskich, kierowany do wszystkich miłośników książek ze Słupska i regionu. Ma na celu promowanie czytelnictwa i wartościowej literatury oraz umożliwia spotkanie z ulubionym artystą. W tym roku zaproszeni zostali: Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Barbara Kosmowska, Jolanta Nitkowska-Węglarz, Daniel Odija.

19 maja w Teatrze Rondo, Słupskim Ośrodku Kultury przy ulicy Niedziałkowskiego 5 w Słupsku, odbyła się uroczysta inauguracja, na której były obecne uczennice naszej szkoły z klasy Ib – Wiktoria Jaranowska, Weronika Groszek, Daria Kurlapska, Anna Jurak i Alicja Jakubiak. Towarzyszyła im pani Małgorzata Kowalczyk. Podczas uroczystości każdy z literatów przedstawiał się, opowiadał o swoim debiucie oraz o swoich dokonaniach. Po prezentacji oficjalnie zakończono inaugurację i zaproszono na mały poczęstunek.

Wywiad z jednym z zaproszonych gości, z Michałem Rusinkiem można przeczytać w gazetce szkolnej na stronie: herbertonvlo.blogspot.com.

                                                                                                                                                                 Alicja Jakubiak


Copyright © 2022. V LO w Słupsku Rights Reserved.