• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  POLITECHNICZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: matematyki, fizyki, informatyki. Innowacje pedagogiczne: · „Matematyka wyższa”, · „Rysunek techniczny w AutoCAD” · „Robotyka”, ·„Retoryka”.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  HUMANISTYCZNA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Innowacje pedagogiczne: · „Filozofia elementy”, · „Matplan – planowanie matematyczne”.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C, E
  EUROPEJSKA (64 miejsca) Z rozszerzonym programem: geografii, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Edukacja europejska”, · „Elementy realioznawstwa krajów angielskiego obszaru językowego”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  MEDYCZNO-PRZYRODNICZA (32 miejsca) Z rozszerzonym programem: biologii, chemii, język angielskiego. Innowacje pedagogiczne: · „Język łaciński dla przyrodników”, · „Matplan – planowanie matematyczne”, · „Internet w nauce języka angielskiego”, · „Widzę, słyszę i poznaję”.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Home

Dzień Dziecka

     1 czerwca 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Słupsku odbył się Dzień Dziecka. Całą imprezę rozpoczęło przedstawienie dla przedszkolaków z przedszkola „Miś”. W zorganizowanie zaangażowali się między innymi uczniowie klas IA, IC oraz Sandra Młyńska i Wiktoria Serafin z klasy ID. Pomysłodawczynią przedstawienia i autorką scenariusza była Wiktoria Brych z kl. IC. Po krótkim teatrzyku dzieci chętnie zaangażowały się w gry i zabawy oraz wspólne kolorowanie misiów. Dzięki temu licealiści mogli wrócić pamięcią do czasów, kiedy sami byli przedszkolakami.

    

Po przedstawieniu uczniowie rozpoczęli świętowanie własnego Dnia Dziecka, łącząc go także z dniem sportu. Klasowe potyczki sportowe to głównie wyścigi rzędów na wesoło. W tym roku odbywały się z wykorzystaniem sprzętu lekkoatletycznego, który używany jest w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Programem objęci byli uczniowie szkół podstawowych – był to prawdziwy powrót do dzieciństwa. Najsprytniejsze zarówno w klasach pierwszych, jak i drugich okazały się klasy C. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ramach sportowych zawodów rozegrano mecze piłki siatkowej, najlepsza okazała  się klasa IIA.

     Dla wybranych przygotowano potyczki umysłowe – trzyosobowe reprezentacje klas miały za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania z siedmiu dziedzin: sport, literatura, historia i społeczeństwo, matematyka, przyroda, muzyka i słynni przywódcy. Najlepsza okazała się drużyna z klasy IA, a za nią klasa IIA i IIB. Wszyscy zawodnicy w nagrodę za udział otrzymali słodkie co nieco.

 

Copyright © 2022. V LO w Słupsku Rights Reserved.