^Back To Top
 • 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2018-2021) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2018-2021) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2018-2021) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2018-2021) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
 
 
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

Marsz "Oddaj krew na stulecie Niepodległości"

„Oddaj krew na stulecie Niepodległości” - pod takim hasłem maszerowano w czwartek, 22 listopada 2018r. Przez Słupsk przeszło stu młodych ludzi, w tym pięcioro uczniów VLO wraz z opiekunem szkolnego wolontariatu, panią Izabelą Ledeman. Uczestnicy marszu przeszli przez 30 ulic oraz odwiedzili 11 miejsc upamiętniających bohaterstwo i męczeństwo Narodu Polskiego. Pod Tablicą umieszczoną na fasadzie naszego liceum,  poświęconą pamięci pomordowanych przez hitlerowców dzieci polskich, uczniowie odczytali informację o historii tego miejsca oraz złożyli biało-czerwoną wiązankę kwiatów i płonące znicze.

Czytaj więcej: Marsz "Oddaj krew na stulecie Niepodległości"

Wizyta studentów z Kazachstanu

30 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły spotkali się ze studentami z Kazachstanu, aby porozmawiać w języku angielskim o podobieństwach i różnicach kulturowych między dwoma państwami - Polską i Kazachstanem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając naszym gościom wiele pytań. Była to dobra okazja do wymiany doświadczeń związanych z życiem w dwóch różnych krajach.

Czytaj więcej: Wizyta studentów z Kazachstanu

Warsztaty językowe w Instytucie Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku

29 listopada uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych w języku angielskim przez wykładowcę Zakładu Filologii Angielskiej dr Marka Łukasika. Warsztaty dotyczyły zagadnień z zakresu tłumaczeń ustnych - konsekutywnych i symultanicznych. 

W pierwszej części uczniowie poznali techniki notacji w tłumaczeniu konferencyjnym. Obejrzeli przykłady dobrej techniki tłumaczenia konsekutywnego  i mieli możliwość przetłumaczenia przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa na forum ZO ONZ. 

Druga część warsztatów dotyczyła tłumaczeń symultanicznych. Uczestnicy zapoznali się z techniczną stroną tłumaczeń, w tym z wyposażeniem kabiny do tłumaczeń, oraz cyfrowym systemem symultanicznym. Na koniec spróbowali swoich sił w tłumaczeniu symultanicznym.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe w Instytucie Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku

Copyright © 2013. V LO w Słupsku Rights Reserved.