• 1 Oferta edukacyjna - klasa A
  Klasa Ia (2021-2022) - politechniczna z programem autorskim: „ Wspomaganie projektowania inżynierskiego”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: matematyki, fizyki, informatyki, j. angielskiego.
 • 2 Oferta edukacyjna - klasa B
  Klasa Ib (2021-2022) - humanistyczna z programami autorskimi: „Elementy filozofii”„J. łaciński dla humanistów”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie.
 • 3 Oferta edukacyjna - klasa C
  Klasa Ic (2021-2022) - europejska z programem autorskim: „Elementy realioznawstwo”, realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: geografii, wiedzy o społeczeństwie, języka angielskiego.
 • 4 Oferta edukacyjna - klasa D
  Klasa I D (2021-2022) - medyczno-przyrodnicza z programami autorskimi „J. łaciński dla przyrodników” oraz "W świecie mydła i pachnidła", realizuje rozszerzoną podstawę programową w zakresie: biologii, chemii, j. angielskiego.
 • 5 Nasza szkoła
  Nasze liceum znajduje się w centrum miasta, na ulicy Deotymy 15a, nieopodal ratusza.
baner
 
 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że 

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZBIGNIEWA HERBERTA w Słupsku

 jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2020".

Szkolny konurs - Rotmistrz Witold Pilecki – Żołnierz Wyklęty - wyniki!

Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać

Witold Pilecki (po ogłoszeniu wyroku śmierci)

Te słowa najlepiej charakteryzują postać Żołnierza Niezłomnego, jakim niewątpliwie był rotmistrz Witold Pilecki. W tym roku miał być kolejnym bohaterem szkolnej inscenizacji, którymi zawsze w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych czciliśmy pamięć żołnierzy niepodległościowego podziemia. Były to szczególne lekcje historii, zarówno dla społeczności szkolnej, jak i dla mieszkańców Słupska. Pandemia zmusiła nas do zmiany planów. Rotmistrz Pilecki stał się więc bohaterem naszego szkolnego konkursu, który właśnie został rozstrzygnięty. Komisja w składzie: pani Joanna Janusiak i pan Wojciech Gajewski postanowiła przyznać cztery równorzędne nagrody za prezentację multimedialną dla:

Neli Mariak z kl. II GB

Kamili Zientarskiej z kl. IC

Agacie Kabulskiej z kl. II GA

Piotrowi Bagińskiemu z kl. II GB

oraz wyróżnienie dla 

Klaudii Wdówki z kl. III C za esej pt. DUCH PATRIOTYZMU SILNIEJSZY OD ŚMIERCI.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia pierwszej z nagrodzonych prezentacji.

https://view.genial.ly/602a657fc3b1130d715eedf5/presentation-untitled-genially

Wszystkie prezentacje będzie można zobaczyć na szkolnym Facebooku.

Copyright © 2021. V LO w Słupsku Rights Reserved.