W piątek, 31 marca odbył się w naszej szkole finał II edycji konkursu "Matematyka w przedmiotach przyrodniczych".
W tym roku Akademia Pomorska w Słupsku objęła konkurs Patronatem Honorowym a pracom jury przewodniczył Dyrektor Instytutu Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej dr Stanisław Kowalczyk.
Do rywalizacji w konkursie, który był dwuetapowy, stanęli uczniowie z siedmiu szkół podstawowych ze Słupska i powiatu słupskiego. W finale najlepszy okazał się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 6 natomiast miejsce II i III zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jezierzycach.
Serdecznie gratulujemy!
Gratulujemy również pozostałym 22 uczestnikom, uzyskania w I etapie wyniku, który zapewnił udział w finale i dziękujemy za wspólną "zabawę z matematyką".
W ten sposób uczciliśmy, obchodzony 14 marca, Światowy Dzień Matematyki (Dzień liczby Pi) oraz zwróciliśmy uwagę uczniów na fakt, że rozwijanie uzdolnień matematycznych przynosi wymierne efekty w różnych dziedzinach życia.
Konkurs przygotowali, i nad jego przebiegiem czuwali, nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego V LO.

Zdjęcie przedstawia informację o objęciu konkursu patronatem przez Akademię Pomorską w Słupsku.

Zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w ławkach. Zdjęcie przestawia uczniów siedzących w ławkach i piszących test konkursowy.Zdjęcie przedstawia uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu oraz jury i organizatorów konkursu.Zdjęcie przestawia laureatkę konkursu, jury i wicedyrektor szkoły.Zdjęcie przestawia laureata konkursu, jury i wicedyrektor szkoły.Zdjęcie przestawia trzech laureatów konkursu, opiekuna uczniów, przedstawiciela jury oraz wicedyrektor szkoły.Zdjęcie przestawia dwóch laureatów konkursu, przedstawiciela jury oraz wicedyrektor szkoły.

Logo piątego liceum
Kontakt

ul. Deotymy 15a
76-200 Słupsk

tel./fax  59 845-60-22
e-mail: 5lo@5lo.slupsk.pl

Logo BIP