W czasie trwania wycieczki zrealizowane zostały wszystkie planowane punkty i zadania. Uczniowie odwiedzili m. in.:

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej- siedzibę oddziału Muzeum Niepodległości poświęconego walkom narodowowyzwoleńczym w czasie zaboru rosyjskiego.

Muzeum Niepodległości, w którym poznali historię dążeń Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r., różne „drogi do niepodległości”, ugrupowania i przywódców.

Na Cmentarzu Powstańców Warszawy wraz z Pomnikiem "Polegli Niepokonani" młodzież zapaliła znicz i złożyła należny hołd.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie poznali historię Powstania Warszawskiego dzięki interaktywnym, angażującym uwagę elementom scenografii, filmom, nagraniom i innym multimediom, które przywołują klimat 1944 roku.

W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Pani przewodnik zabrała młodzież w podróż opowiadającą o historii Żydów na obszarze Polski od początków państwa polskiego, przez okres II wojny światowej aż do czasów współczesnych.

W Muzeum- Miejscu Pamięci Palmiry, uczniowie dowiedzieli się o odnalezionych grobach ofiar masowych egzekucji przeprowadzanych przez Niemców w czasie II wojny światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej i okolic. Zapalono znicze i oddano hołd pomordowanym.

Oprócz tego uczniowie zobaczyli honorową zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto, bazylikę archikatedralną oraz usłyszeli hejnał z Zamku Królewskiego.

Zdjęcie przestawia uczniów zwiedzających wystawę.Zdjęcie przedstawia grupę uczniów i nauczycieli na tle bramy.Zdjęcie przedstawia trzy uczennicę naszej szkoły.Zdjęcie przedstawia naszych uczniów zwiedzających wystawę.Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz projektu "Poznaj Polskę".

Logo piątego liceum
Kontakt

ul. Deotymy 15a
76-200 Słupsk

tel./fax  59 845-60-22
e-mail: 5lo@5lo.slupsk.pl

Logo BIP