Uczestnicy wycieczki na tle wieży EiflaW dniach 3-8 września 2023 roku, uczniowie naszej szkoły  wraz z rówieśnikami z ILO uczestniczyli w wycieczce do stolicy świata – PARYŻA.

Naszą paryską przygodę zaczęliśmy od wejścia na Wieżę Eiffla. Widoki były niesamowite. Następnie, udaliśmy się w towarzystwie przewodnika w kierunku Dzielnicy Łacińskiej. Spacerowaliśmy Ogrodami Luksemburskimi oraz zobaczyliśmy między innymi Panteon i Sorbonę. Przeszliśmy wzdłuż katedry Notre Dame i skosztowaliśmy naleśników z konfiturą kasztanową. Potem, udaliśmy się w kierunku Luwru i ogrodami Tuileries dotarliśmy do Placu Concorde, który znajduje się tuż przy Polach Elizejskich. Wieczorem, weszliśmy na Łuk Triumfalny, aby podziwiać panoramę Paryża. Był to bardzo wyczerpujący dzień, ale pełen wrażeń i wspomnień na całe życie. W dwóch kolejnych dniach zwiedziliśmy najważniejsze muzea – Luwr i Muzeum d’Orsay. Pojechaliśmy do Wersalu i wspięliśmy się na wzgórze Montmartre.

W czasie wycieczki  zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze zabytki stolicy Francji, skosztowaliśmy przysmaków kuchni francuskiej, zrobiliśmy zakupy w nowoczesnej dzielnicy la Défense i wyśmienicie bawiliśmy się w parku rozrywki EuroDisneyland. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki i do kolejnych wyjazdów do Paryża, organizowanych w przyszłości. J  

GALERIA

 

Logo piątego liceum
Logo Poznaj Polskę
Kontakt

ul. Deotymy 15a
76-200 Słupsk

tel./fax  59 845-60-22
e-mail: 5lo@5lo.slupsk.pl

Logo BIP